טיפולי אפילציה ללא כאבים

woman-wellness-center-during-skin-treatment

האם קיים טיפול אפילציה ללא כאבים?

טיפולי אפילציה הם מהטיפולים הטרנדים ביותר בעולם הטיפוח והסרת השיער. אמנם מדובר בטיפולים שנועדו לאזורים קטנים יחסית בגוף, כמו אזור הפנים, אך היעילות הרבה שלהם הפכה אותם לפופולריים בקרב נשים שמאסו במריטת שיער פנים ומעוניינות בעור חלק לצמיתות. במסגרת זו, מטופלות רבות שואלות האם קיים טיפול אפילציה ללא כאבים?

הבעיה העיקרית של טיפולי אפילציה הוא המוניטין שלהם כטיפולים כואבים יחסית לטיפולים אחרים בתחום הסרת השיער וטיפולים אסתטיים בכלל. לכן נשים רבות שואלות את עצמן את השאלה הזו ואם גם את מתחבטת בשאלה הזו, בכתבה הבאה תקבלי מספר תשובות העשויות להפתיע אותך.

מהי אפילציה ומהיכן נובע הכאב

אפילציה הינה טיפול בחום ובמהלכו מחממים באמצעות מחט חשמלית את שורש השערה מה שגורם לה "לנבול". לאורך כל שנות השימוש במכשירי האפילציה הטכנולוגיה לא השתנתה, מדובר בעצם בפולס חום קצר וקטלני ששולחת המחט לזקיק השערה ולכלי הדם שמזינים אותה ופשוט הורגת אותה. מעבר הפולס החשמלי דרך השערה לכיוון הזקיק הוא בעצם הכאב שאנחנו מרגישות במהלך הטיפול.

כפי שאמרנו, הטכנולוגיה הבסיסית עקרונית לא השתנתה לאורך השנים, מכיוון שמדובר על פולס חשמלי שפוגע בזקיק השערה, אך בהחלט קיים שוני בין דורות מכשירי האפילציה שבא לידי ביטוי במהירות הפולס החשמלי, כך שככל שהמכונה מייצרת פולס מהיר יותר, הוא מגיע יותר מהר לזקיק השערה והטיפול פחות כואב.

כיום קיימים מכשירים מתקדמים אשר מבוססים תרמוליזה (ולא אלקטרוליזה) או מכשירים משולבים, כאשר התרמוליזה נעשית אך ורק במיקום הנכון לצמצום סימנים וכוויות, יחד עם משב אוויר לקירור מקום התרמוליזה לצמצום הכאב למינימום.

טיפולי אפילציה במינימום כאבים עם קנולאפיל סנסור בלנד אויר קומפיוטר

ראשית, חשוב להדגיש כי למכשיר זה ישנם יתרונות בהשוואה למכשירים אחרים בשוק

  1. אחד היתרונות המשמעותיים במכשיר לעומת המכשירים האחרים היא שהוא מפחית את הכאב באופן משמעותי באמצעות שני פיצ'רים ייחודיים.

מדובר במכשיר היחיד בישראל שמשלב פעולת קירור בזמן הפולס עצמו ומפחית באופן משמעותי את החום המורגש אצל המטופל/ת מבלי לפגוע בפעולת ההסרה.

בנוסף, התדירות בה עובד המכשיר גבוהה כמעט פי 4 משאר המכשירים בשוק. בעוד שהמכשירים הפופולריים הנמצאים ברוב המכונים עובדים על תדירות של 8 מגה הרץ, עובד המכשיר שלנו בתדירות של 29.2 מגה הרץ!   מהיר, קטלני וללא כאב.

  1. מכשיר ממוחשב ופועל באופן אוטומטי. במכשירים אחרים פעולת ההסרה עצמה נעשית באמצעות לחיצה על דוושת הפעלה או ידית בזמן שהמחט נמצאת בפנים ואז נוצר הפולס. המכשיר שלנו יודע לזהות באופן אוטומטי ולשגר פולסים כאשר המחט נמצאת במקום ולכן המטפל/ת יכול/ה להתרכז במיקום של המחט ולעבוד בצורה מדויקת ואפקטיבית יותר.
  2. בשונה מהמכשירים האחרים למכשיר שלנו יש 20 תוכניות שונות הניתנות לבחירה על פי סוג השיער. אין יותר ניסוי וטעייה. מזהים את סוג השיער, בוחרים את התוכנית המתאימה ויוצאים לדרך.
  3. המכשיר שלנו כולל טיימר למדידת נטו זמן עבודה. צילצל הטלפון? נכנסה לקוחה ועצרה את הטיפול? המטופל/ת ביקשו הפסקה? לא צריך לנחש. המכשיר ימדוד את זמן העבודה בלבד ויאפשר לך לחשב באופן מדויק את עלות הטיפול.

             

ניתן לאלחש את האזור כדי לבצע טיפול אפילציה עם מינימום כאבים

התשובה לשאלה האם קיים טיפול אפילציה ללא כאבים היא לא חד משמעית, משום ש "כאב" הוא מושג יחסי, המשתנה ממטופלת למטופלת. יש נשים רגישות שעבורן כל חוסר נוחות קל נכנס תחת הקטגוריה של כאב. אין להקל בכך ראש ואם אותן נשים מעוניינות לעבור טיפול אפילציה ללא כאבים, ניתן להשתמש במשחות מאלחשות על-מנת לטשטש את הכאב.

לעומתן, יש נשים עם סף כאב גבוה והן יטענו כי טיפול אפילציה כלל לא כואב, או לא כואב יותר מכל טיפול אחר להסרת שיער. חשוב לזכור, כי הכאב במהלך אפילציה נובע בעיקר מחימום וחשמול האזור המטופל ופחות מהחדירה של המחט לאותו אזור. לכן יש נשים שעבורן מדובר בחוסר נוחות בלבד.

כמובן שסוג המכונה גם הוא משפיע על רמת הכאב וככל שהמכונה חדישה ומתקדמת יותר, ככה הפולס החשמלי מהיר יותר ופחות מורגש.

כאבים אחרי טיפול אפילציה – זה כבר לא צחוק

אם את הכאבים במהלך טיפול אפילציה ניתן לצמצם משמעותית באמצעות אלחוש ושימוש במכשיר מתקדם בעל פולסים מהירים, עם הכאבים שאחרי הטיפול המבוצע על ידי אפילטור/ית חובב/ת קשה יותר להתמודד. ולכן הקפידו לבצע טיפולים במכונים מוסמכים העובדים עם מכשירים בעלי תו תקן ודרשו להקפיד על הכללים הבאים:

  • בקשו לראות כי המטפל/ת פותח/ת מחט חדשה וסטרילית.
  • שימו לב כי מותאמת לכם מחט נכונה מבחינת סוג ועובי המחט.
  • אם רמת החום המוזרמת במחט גבוהה עבורכם דרשו לעצור את הטיפול ולהוריד טמפרטורה.
  • הקפידו על פרק זמן סביר בין טיפול לטיפול, כזה שיתן למקום זמן להתאושש.
  • שימו לב שהמטפל/ת מקפיד/ה על רמת הגיינה נאותה.
  • קבלו הוראות טיפול מדויקות בבית להחלמה מהירה ודאגו כי המטפל/ת זמין לכם לכל בעיה שמתעוררת.

היכן ניתן לעשות טיפול אפילציה עם מינימום כאבים?

במידה ואת מעוניינת לבצע טיפול אפילציה עם מינימום כאבים ואפילו אם את כלל לא חוששת, תמיד חשוב לפנות רק למכון מקצועי ואמין המתמחה בטיפולי אפילציה, משתמש בציוד חדשני ומקפיד על הוראות הבטיחות, רק כך תוכלי ליהנות מטיפול שיסייע לעור שלך להיות חלק ונטול שערות.

אלקטרו קנול – מכשירי אפילציה וציוד הסרת שיער מהמתקדמים בעולם

אלקטרו קנול היא החברה הוותיקה והגדולה ביותר בארץ לייצור ולשיווק של ציוד לשוק הקוסמטיקה, רפואה אסתטית ומכוני ספא. החברה הוקמה בשנת 1939, החלה את דרכה במכירת ריהוט וציוד לתחום הקוסמטיקה ובמהלך השנים הפכה למרכז ידע בתחום מכשירי טיפול לגוף ולפנים. החברה מפתחת, מייבאת ומשווקת מכשירים להסרת שיער, טיפולי פנים וגוף ומכשירי אנטי אייג'ינג.

מדובר בציוד חדשני ומקצועי המבוסס על הטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות בעולם, המגובות במחקרים קליניים, שהותאמו לשוק הקוסמטיקה והוטמעו על ידינו במכשירים המותאמים לשימוש בקליניקות קטנות ובעולמות הביוטי. המכשירים הינם בעלי תו תקן של מכון התקנים המבטיח שימוש בטוח ותוצאות מהירות.